Zepp Health, Akıllı Saat Sevkiyatında Dünyada İlk 4’te

Türkiye’deki kullanıcılar da Amazfit’i seviyor
Zepp Health International Data Corporation (IDC) verilerine göre 2021'in ilk çeyreğinde küresel akıllı saat pazarında giyilebilir cihaz sevkiyatında Amazfit ve Zepp markalarıyla yüksek bir performans sergileyerek dünyada ilk 4 sırada yer aldı. Zepp Health yıllık %68,8 büyümeye imza atarak, Brezilya, Rusya ve İspanya’da pazar lideri oldu. Yakın bir zamanda Türkiye pazarına Amazfit markasıyla giren teknoloji devinin Türkiye Ülke Müdürü Murat Sungur Özkan da yaptığı açıklamada, dünyada sektörüne öncülük eden, sevilen markalardan biri olarak Türkiye pazarına çok yakın zamanda giriş yapmalarına rağmen çok hızlı bir şekilde satış ağlarını genişlettiklerini ve Türkiye’deki kullanıcıların da büyük ilgisinin olduğunu belirtti.

Zepp Health (NYSE: ZEPP), International Data Corporation (IDC) Worldwide Quarterly Wearable Device Tracker verilerine göre kendi markaları Amazfit ve Zepp ile 2021'in ilk çeyreğinde küresel akıllı saat pazarında dünyada ilk 4 sırada yer aldı. İlk çeyrekte 1,65 milyondan fazla Zepp ve Amazfit marka akıllı saat satan Zepp Heath, yıllık %68,8 büyüme oranına ulaşarak akıllı saat markaları arasında en yüksek performansa imza attı.

Dünya çapındaki tüketici elektroniği endüstrisini etkileyen zorlu piyasa koşullarına rağmen Zepp Health güçlü satış performansını sürdürdü. Zepp Health, akıllı saat sevkiyatlarında Brezilya (%40,9), Rusya (%28,9) ve İspanya'da (%23,5) birinci sıraya yerleşirken, İtalya'da 2’nci, Polonya'da 3’üncü, Almanya, Hindistan, Endonezya ve Tayland'da 4’üncü sırada yer aldı. Zepp Health, Meksika, ABD, Fransa ve İngiltere pazarlarında 6’ıncı sırada yer alıyor. Yükselen satış ivmesi, moda ve yaşam tarzına yönelik Amazfit GTR 2 ve GTS 2 serisi gibi kendini kanıtlamış tasarımların yanı sıra Amazfit T-Rex Doğa Sporları serisi gibi ürünler sayesinde sağlandı.

Çok Olumlu Yorumlar Alıyoruz
Amazfit Türkiye Ülke Müdürü Murat Sungur Özkan konuya ilişkin yaptığı kısa değerlendirmede; “Türkiye pazarına çok yakın zamanda giriş yapan bir marka olarak çok hızlı bir şekilde satış ağımızı genişlettik. Satışlarımız iyi gidiyor ve ürünlerimizi kullananlar memnuniyetlerini bizimle paylaşıyorlar. Böylesine kısa bir zamanda elde ettiğimiz başarılar doğrultusunda şunu söyleyebilirim ki Amazfit’in Türkiye pazarında da tüketicilerin en çok tercih ettiği akıllı saat markalarından biri haline gelmesi artık kaçınılmaz. Amazfit Türkiye ekibi olarak Türk tüketicisine de Zepp Health Corporation’ın dünya genelinde sunmuş olduğu üst düzey kaliteli sağlık hizmetleri çözümlerini sunarak içinde bulunduğumuz topluma daha fazla değer katmak hedefimize çok daha yakınız.” dedi.

Kullanıcılarla Yakın Olan Marka
Amazfit markası, macera dolu doğa sporlarına dair dünya genelindeki sponsorluklarıyla profilini yükseltiyor. Mart ayında Amazfit T-Rex Pro'nun piyasaya sürülmesini kutlayan marka, saatin ruhunu somut biçimde ortaya koyan üç zorlu mücadeleye sponsor oldu. Şirket ayrıca bu yılın başlarında dünyanın önde gelen spor ve sağlıklı yaşam markası Spartan ile duyurduğu ortaklık çerçevesinde Amazfit markasıyla bu sezon dünya çapında bir dizi Spartan etkinliğinde faaliyet gösterecek. Amazfit aynı zamanda Eskişehir’deki ESOK Rallisi'nin ve dünyanın en iyi beş SUP yarışmasından biri olan Rusya Zavidovo SUP Challenge'ın da sponsorluğunu üstleniyor.

Amazfit Hakkında
Eylül 2015'te kurulan Amazfit, Huami Technology'nin (NYSE: HMI) sahibi olduğu özel bir markadır. Stratos serisi, Basic serisi, Flagship serisi, Health serisi, Fashion serisi, Outdoor serisi ve X dahil olmak üzere yedi farklı model akıllı saat ve bileklik ürünü sunmaktadır. Amazfit ayrıca TWS spor kulaklıkları, akıllı koşu bantları, akıllı vücut yağ ölçümü ve spor malzemeleri dahil olmak üzere spor ve sağlıkla ilgili diğer akıllı donanımlar da üretmektedir. Olağanüstü tasarımı ve işçiliğiyle Amazfit akıllı saatler, Alman iF Endüstriyel Tasarım Ödülü ve Red Dot Tasarım Ödülü gibi birçok ödüle sahiptir. Amazfit ürünleri Amerika Birleşik Devletleri, Almanya ve Japonya dahil olmak üzere 70'den fazla ülke ve bölgede yer almaktadır. IDC küresel giyilebilir cihaz pazarı izleme raporuna göre 2020'nin ilk yarısında Amazfit saatleri İtalya, İspanya, Hindistan ve diğer bölgelerdeki yetişkin saat pazarının en büyük payına sahiptir ve Çin, Almanya, Fransa, Rusya ve Brezilya gibi ülkelerde en çok satan ürünler arasında yer almaktadır. Türkiye’deki resmi operasyonuna 2020 yılı sonunda başlayan teknoloji devinin Türkiye’deki liderliğini akıllı telefon ve tüketici elektroniği sektörünün deneyimli ismi Murat Sungur Özkan yürütüyor. Türkiye’de önde gelen e-ticaret siteleri başta olmak üzere çok sayıda saygın satış kanalından ulaşılabilen Amazfit’in yenilikçi ürünleri ve marka hakkında daha fazla bilgi için www.amazfit.com/en/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Leaver your comment