Vergi Ödeme API’leriyle Hızlı İşlem Dönemi

FinTech Girişim Kurucusu Insha Ventures, açık bankacılık alanında gerçekleştirdiği iş birliklerine bir yenisini daha ekledi. Ödeme kuruluşu Sipay ile yapılan iş birliği kapsamında Insha Ventures’ın Albaraka API çatısı altında geliştirdiği 4 farklı API, Sipay cüzdana entegre edildi. Böylece Sipay kullanıcıları artık Sipay cüzdan üzerinden vergi ve fatura ödemelerini gerçekleştirebilmenin yanı sıra döviz alım satımı, 7gün 24 saat para transferi yapabilecek.

Türkiye’nin ilk FinTech girişim kurucusu Insha Ventures ile dijital cüzdan, sanal POS, linkle ödeme gibi yeni nesil ödeme sistemlerini tek çatıda buluşturan finansal teknoloji şirketi Sipay açık bankacılık alanında son kullanıcıların hayatını kolaylaştırmak için güçlerini birleştirdi. İmzalanan iş birliği kapsamında Sipay; Albaraka API çatısı altında geliştirilen FAST 7/24 para transferi, altın döviz alış-satış, fatura ve vergi ödeme API’lerini kullanabilecek. Böylece Sipay cüzdan üzerinden kullanıcılar; 7/24 para transferi, altın ve döviz alım satımı yapabilirken, vergi ve fatura ödemelerini de hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilecek. 

“Hedefimiz Rekaberlik İçinde Fintechlerle Birlikte Büyümek”
Açık bankacılık platformu Albaraka API’de FinTech ihtiyaçlarını gözlemleyerek çözümler geliştirmelerinin yanında bugüne kadar pek çok elektronik para ve ödeme kuruluşu entegrasyonunu da başarıyla gerçekleştirdiklerinin altını çizen Insha Ventures Genel Müdürü Yakup Sezer, şöyle konuştu: “Rekaberliğin işimizi daha da büyüttüğüne ve ekosistemi geliştirdiğine inanıyoruz. Bu doğrultuda sektörde alanında uzman çok sayıda iş ortağımızla güçlü iş birliklerine imza atıyoruz. Sipay ile gerçekleştirdiğimiz iş birliğinin de hem FinTech endüstrisine hem de son kullanıcıya önemli katkılar sağlayacağına canı gönülden inanıyoruz. Açık Bankacılık ile birlikte gelen yeni regülasyonlar ve API kullanımı finans sektörünü dönüştürürken Insha Ventures olarak sadece lisanslı finansal kuruluşlar değil yenilikçi çözümler üreten çok sayıda FinTech’e API’lerimizi açıyoruz.  Hedefimiz yakın zamanda e-para, sigorta, kredi, yatırım ürünleri gibi ihtiyaç duyulan API’leri de portföyümüze eklemek ve tüm FinTech’lere uçtan uca regülasyon, açık bankacılık, teknoloji ve büyüme danışmanlığı vermek. Başka bir deyişle FinTech’lerin kalbine girerek birlikte büyümek istiyoruz. Geçmişte olduğu gibi gelecekte de hayata geçireceğimiz yeni projelerle ekosistemi desteklemeye ve bireylerin hayatını kolaylaştırmaya devam edeceğiz.”

Sipay Genel Müdürü Semih Muşabak ise şunları söyledi: "Finansal teknolojilerin geleceği açık bankacılık çözümlerinden geçiyor. Sipay olarak daha hızlı, daha yenilikçi ve daha güvenli çözümlere kapı açacak bir iş birliğini Insha Ventures ile gerçekleştirmekten mutluluk ve heyecan duyuyoruz. Döviz alım satımı ve vergi ödemeleri gibi hizmetler, dijital dünyaya finansal katılımı sağlamak için olmazsa olmaz unsurlar arasında yer alıyor. Bu hizmetleri, böylesine güçlü bir iş ortağıyla birlikte sağlamaktan memnunuz."

Insha Ventures Hakkında: 
Insha Ventures, finansal teknoloji alanında kapsamlı bilgiye sahip Albaraka Türk Katılım Bankası tarafından hayata geçirilmiş; Türkiye’nin ilk FinTech girişim kurucusu olarak faaliyet göstermeye başlayan bir şirkettir. Bünyesinde yurt dışı dijital bankacılık hizmeti insha, mobil pos çözümü Alneo, senetleri dijital ortama taşıyan SEMOSİS, zincir marketleri ATM’ye çeviren NakitBasit, uzaktan müşteri edinim servisi KimlikBasit gibi önemli finansal teknoloji markaları bulunmaktadır.

Sipay Hakkında:
Ödeme sistemleri alanında dinamik ve yenilikçi bakış açısına sahip olan Sipay, dijital cüzdan alt yapısı, kartlı ve kartsız ödeme, banka havalesi ve diğer alternatif ödeme alma yöntemlerinin tamamını tek bir çatı altında birleştiriyor. Global tecrübeye sahip deneyimli yönetim kadrosu ve uzman Ar-Ge gücüyle 360 derece çözüm sunan Sipay, global yüksek güvenlik standardı olan PCI-DSS sertifikasına sahiptir. Elektronik Para ve Ödeme Sistemleri alanında hem son kullanıcılara hem üye iş yerlerine kullanımı kolay, güvenilir ve hızlı çözümler sunarak çalışmalarını özverili biçimde sürdürüyor.
 

Leaver your comment