Ödeal, Üç Haneli Rakamlarla Büyüyor

Türkiye’yi, “Ödeal Cepte POS” ve reyonda ödeme olanağı sunarak kasa kuyruklarını ortadan kaldıran “Ödeal API” gibi yeni teknolojilerle tanıştıran lider ödeme şirketi Ödeal; 2021 üçüncü çeyreğinde de istikrarlı büyüme politikasını sürdürerek, 3 haneli rakamlarla büyüme gösterdi. Ödeal, 2021’in üçüncü çeyreğinde, işlem hacminde yüzde 112, işlem adedinde yüzde 327, üye işyeri sayısında ise yüzde 33’lük artış yakaladı.

Türkiye’yi Cepte POS ile tanıştıran lider elektronik ödeme şirketi Ödeal; 2021 üçüncü çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı. Hızlı büyümesini sürdüren Ödeal, 2021’in üçüncü çeyreğinde, 2020’nin aynı dönemine göre, işlem hacminde yüzde 112, işlem adedinde yüzde 327, üye işyeri sayısında da yüzde 33’lük artış göstererek liderliğini devam ettiriyor. Son büyüme rakamlarına göre, 81 ilde 64 sektörde hizmet veren Ödeal’ın üye işyeri sayısı ise 65 bine yaklaştı.

HER ALANDA BÜYÜME
Yılın ikinci çeyreğinde gösterdiği başarıyı üçüncü çeyrekte de devam ettiren Ödeal, işlem adedinde yüzde 327’lik artışla üç haneli büyüme geleneğini sürdürdü. Bu çeyrekte, geçen yılın aynı dönemine göre işlem hacmini de artıran Ödeal’ı, en fazla şahıs şirketleri (yüzde 65) kullanıyor. Bu şirketleri, bireysel kullanıcılar (yüzde 19) ve limited şirketler (yüzde 15) takip ediyor. İstatistikler incelendiğinde, kullanıcıların yüzde 70’inin 26-45 yaş aralığında olduğu görülüyor. 

EN FAZLA İŞLEM YEME İÇME SEKTÖRÜNDEN
Ödeal’ı en fazla kullanan sektörlere bakıldığında ise, yeme içme sektörü, yani lokanta, restoran, kafe ve pastanelerin en fazla işlem yapan sektörlerin başında geldiği görülüyor. Bunu, bilgisayar, bilişim ve web hizmeti verenler ile giyim, tekstil, tuhafiyeciler izliyor. En fazla işlem yapılan il sıralamasının üçüncü çeyrekte de değişmediği görülüyor. İşlem adedinde İstanbul’un liderliğini, İzmir, Ankara, Bursa ve Antalya takip ediyor. 

EN FAZLA İŞLEM PERŞEMBE GÜNLERİ VE İŞ ÇIKIŞ SAATLERİNDE
Ödeal kullanım verilerine göre, en fazla işlem Perşembe günleri ve 16:00 – 19:00 saatleri arasında gerçekleştiriliyor. Pazar günleri ise, alışverişin en düşük olduğu günler.  

2021 yılı üçüncü çeyrek sonuçları ile ilgili bilgi veren Ödeal Kurucu Genel Müdürü Fevzi Güngör, “2014 yılında başlayan yolculuğumuz yeni teknoloji ve hizmetlerimizle gelişiyor, 2020 ve 2021 yılında, ülkemiz ve dünyanın içerisinde olduğu zorlu pandemi koşullarına rağmen büyümemizi sürdürdük. Yılı büyük bir başarıyla kapatacağımıza inanıyor, önümüzdeki dönemde kullanıcılarımızın hayatlarını daha da kolaylaştıracak teknolojilerimizle yeni büyüme rekorları kıracağımıza inanıyorum” dedi.    

Ödeal Hakkında
2014 yılında 6493 sayılı kanun kapsamında %100 Türk sermayeli olarak kurulan Ödeal Ödeme Kuruluşu A.Ş., TCMB lisansı ile faaliyet göstermektedir. Sahip olduğu Ödeal markası ile hizmet verdiği Ödeal Cepte POS ve fiziki POS ürünleri sayesinde 60.000’den fazla üye işyerine, banka ve kredi kartından ödeme alma hizmeti vermektedir.
 

Leaver your comment