Novartis İlaç İyiliğe Adım Atıyor!

•    Novartis İlaç, çeşitlilik ve dahil etme kapsamında Engelsiz Yaşamı destekliyor. 
•    Engelleri birlikte aşmak için “İçimizdeki Özel Yetenekler” projesini hayata geçirerek şirket içi ve dışında çok sayıda etkinlik ve uygulama gerçekleştirecek.
•    “İçimizdeki Özel Yetenekler” projesi kapsamında Help Steps’le iş birliği yapan Novartis İlaç, Türkiye Omurilik Felçliler Derneği’ne destek oluyor.

Sağlık alanında dünyanın ve Türkiye’nin önde gelen kuruluşlarından Novartis İlaç, sosyal sorumluluk, çeşitlilik ve dahil etme kapsamında Engelsiz Yaşamı destekleyerek “İçimizdeki Özel Yetenekler” projesini hayata geçirdi. “İçimizdeki Özel Yetenekler” projesiyle hem şirket içi hem de şirket dışında, sivil toplum kuruluşları, hasta dernekleri, üniversiteler ve belediyeler gibi paydaşlarla birlikte çok sayıda etkinlik ve uygulama gerçekleştirilecek. Proje kapsamında ilk olarak, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’nin Help Steps ile iş birliğiyle hayata geçirdiği 1 milyar adım kampanyasına destek vermek için iyilik hareketi başlattı. Novartis İlaç çalışanları gün içinde attıkları adımları Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’nin Help Steps platformundaki kampanyasına bağışlayarak temmuz ayının sonuna kadar 1 milyar adım hedefine ulaşmaya çalışacak. 

“İçimizdeki Özel Yetenekler” projesiyle tüm yıl boyunca birçok etkinlik organize edeceklerini belirten Novartis Grup Türkiye İnsan ve Organizasyon Direktörü Dr. Senay Kızılkaya, “Çeşitlilik ve dahiliyet şirket kültürümüzün temel yapı taşlarından biri. Novartis olarak her bir bireyin eşit haklara sahip olması gerektiğini savunuyor ve çalışanlarımızın benzersiz kimliklerini kucaklıyoruz. Engelsiz Yaşama destek olmak bu açıdan bizim için önem taşıyor. Farklı yetkinliklere sahip her bireyin hem şirketimiz hem de toplum için birer değer olduğunu biliyor ve bu konuda Novartis olarak toplumda farkındalığın artması için çalışmalar yapıyoruz. Help Steps’le gerçekleştirdiğimiz bu iş birliği neticesinde çalışanlarımızla birlikte günlük atılan adımlarımızı iyiliğe dönüştürmek üzere harekete geçtik. Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’ne destek için başlatılan 1 milyar adım hedefine katkıda bulunmayı amaçlıyoruz” dedi. 

Help Steps Kurucusu ve Proje Yöneticisi Gözde Venedik “Help Steps ile adımları iyiliğe dönüştürmekle kalmıyor, engelsiz yarınlara da destek oluyoruz. Bugün 1 milyona yaklaşan Help Steps kullanıcısı, hareketini artırarak sağlığını korurken bir yandan da engelli bireylerin yaşam kalitesini artırmaya ve bireylerin insani haklarına kavuşmasına destek oluyor. Novartis ile iş birliğimiz ‘İçimizdeki Özel Yetenekler’ projesiyle adım hareketimiz sayesinde gerçekleştirdiğimiz farkındalık çalışması bizim için büyük bir mutluluk oldu. Adımlarımızla iyilik hareketine ve engelsiz bir dünya için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Novartis Hakkında
Sağlık alanında dünyanın önde gelen kuruluşlarından biri olan Novartis, Türkiye’de de ilaç sektörünün lider firmalarından biri. Merkezi İsviçre’nin Basel kentinde bulunan Novartis, bilim ve teknolojiyle geliştirdiği dönüştürücü tedaviler ve yenilikçi ilaçlar ile jenerik ve biyobenzer ilaçlardan oluşan geniş ürün portföyüyle hastaların ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak için çalışıyor. Yenilikçi ilaç geliştirme alanında Ar-Ge yatırımlarıyla dünyanın önde gelen firmaları arasında yer alan Novartis, ürünlerini dünya çapında 750 milyondan fazla kişiye ulaştırarak yeni tedavilerin geniş kitlelere erişimini sağlıyor. 2019 yılında Novartis Grup, 47,4 milyar dolarlık net satış rakamı elde etti. Dünya genelinde 145’in üzerinde ülkede faaliyet gösteren Novartis, tüm grup şirketlerinde yaklaşık 109.000 kişiye istihdam sağlıyor. Novartis, Türkiye’de 2.000’in üzerinde çalışanı ile 1955 yılından bu yana üretim, pazarlama ve ilaç Ar-Ge’si faaliyetlerini yürütüyor. Daha fazla bilgi için, www.novartis.com.tr

Novartis Türkiye’yi sosyal medyada takip etmek için: 
www.instagram.com/novartisturkiye/
www.twitter.com/NovartisTurkiye
www.youtube.com/user/NovartisTurkiye 
www.flickr.com/photos/novartisturkiye
www.facebook.com/NovartisTR/

Help Steps Hakkında
Help Steps bir sağlık ve sağduyu uygulamasıdır. Uygulama, kullanıcıları hem yürümeye hem de yardım etmeye teşvik eder. Gün içinde atılan adımlar otomatik olarak Help Steps’te sayılır. Kullanıcılar attıkları adımları gece 00.00’dan önce bir reklam izleyerek HS Adımı’na çevirir ve bu HS Adımları kullanıcının cüzdan hesabında birikir. Biriken adımlarla Help Steps içinde bulunan STK’lara, derneklere ve spor kulüplerine bağış yapılır. Reklam gelirleri sayesinde adımların mali bir değeri olur. Bu değer Help Steps’in gelirlerine göre aktif olarak değişmektedir.
 

Leaver your comment