Manuel Aidat Takibi ve Fatura Yönetimi Tarih Oluyor!

FinTech girişim kurucusu Insha Ventures, yeni nesil finansal teknoloji ürünlerine bir yenisini daha ekledi. Insha Ventures tarafından hayata geçirilen online tahsilat platformu Kozmos ile apartman yönetim süreçleri tek platformda toplanırken, manuel aidat takibi, manuel fatura ve sigorta yönetimi son buluyor. 

FinTech girişim kurucusu olarak 2020 yılında faaliyetlerine başlayan Insha Ventures, inovatif ürünler sunmaya devam ediyor. Insha Ventures’ın yeni FinTech markası Kozmos, aidat toplayan birey, kurum ve kuruluşlara düzenli tahsilat imkânı sunuyor. Kozmos ile site ve apartman yönetimlerinin tahsilat süreçleri tek bir platformdan yönetilebilirken; evrak kalabalığı, manuel borç ve aidat takibi, manuel sayaç okuma, manuel icra takibi, iletişim problemleri, manuel fatura ve sigorta yönetimi tarihe karışıyor.

“APARTMAN YÖNETİMİ FİNANSAL AÇIDAN ŞEFFAFLAŞACAK”
Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan Insha Ventures Genel Müdür Vekili Hasan Sami Bayansar, Kozmos’u profesyonel konut sakinleri ve ticari mülk yönetim şirketleri için finans, muhasebe, mülk yönetimi, topluluk yönetimi ve ödeme hizmetleri sağlayan web tabanlı bir tahsilat platformu olarak hayata geçirdiklerini söyledi. Ana hedeflerinin düzenli tahsilat alan firmaların, kuruluşların tahsilat yönetimini kolaylaştıracak ürünler ve değerler sunmanın yanı sıra düzenli tahsilat yapılan farklı dikeylerde tahsilat yöntemlerini artırmak olduğunu vurgulayan Bayansar, şöyle konuştu: “Kozmos’ta ödeme yapan ve ödeme alanların aynı platformda buluşmalarını ve tahsilat süreçlerini yönetmelerini sağlayacağız. Piyasada bulunan mevcut çözümlerden daha farklı olarak gerek yöneticilerin gerekse konut sakinlerinin hayatını kolaylaştıracak birçok fonksiyonu da müşterilerimize sunacağız. Site yönetim süreçlerine dahil olan müşterilerimiz aidat, tahsilat, ödeme, raporlama, muhasebe, personel ve iletişim yönetimi başta olmak üzere birbirinden farklı pek çok yönetim çeşidiyle tek bir platformda tanışacak. Böylece site ve apartman yönetim süreçleri finansal açıdan şeffaflaşacak.”

VAKIFLAR, DERNEKLER ve ÜNİVERSİTELER İÇİN DE ÇOK YAKINDA HİZMETTE
Tüm başvuruların www.kozmos.ist web sitesi üzerinden yapıldığına işaret eden Bayansar, sözlerine şöyle devam etti: “Evrakların tamamlanması durumunda entegrasyon hızlıca gerçekleşiyor. Konut sakinleri, tüm banka/kredi kartlarını kullanarak veya EFT ile apartman/site aidatı, bakım onarım ücreti gibi tüm ödemelerini Kozmos üzerinden gerçekleştirebiliyor. Ayrıca Kozmos’u kullanan yöneticiler, dilerlerse Kozmos’un Sanal POS altyapısını kullanarak tüm bankalardan uygun oranlarla ve taksit seçenekleriyle ödemelerini alabiliyor veya kendi sanal POS’larını da platforma entegre edebiliyor. Kozmos’un sanal POS çözümünde taahhüt, sürpriz veya ek ücret bulunmazken, platformda hiçbir kurulum ücreti, ek veya gizli bir ücret de talep edilmiyor. Kozmos’un uzaktan sayaç okuma ve faturalandırma sistemi ile yöneticiler uzaktan tek tıkla okuma, faturalandırma ve borçlandırma işlemlerini gerçekleştirebiliyor ve icra takiplerini platform üzerinden yürütebiliyor. Ayrıca fatura ödeme ve para transferleri vb. birçok ek özellikten de yararlanabiliyor.” Dijital tahsilat platformu Kozmos’un şimdilik apartman ve site yönetimleri için kullanıma hazır olduğunu ifade eden Bayansar, çok yakında AVM’ler, okul-üniversiteler, spor salonları, devre-mülkler, vakıf ve dernekler, oteller, yurtlar ve hac-umre şirketlerinin de bu platformu kullanabileceğini kaydetti.

Insha Ventures Hakkında: 
Insha Ventures, Albaraka Türk tarafından hayata geçirilmiş, Türkiye'nin ilk FinTech girişim kurucusu olarak faaliyet gösteren teknoloji şirketidir. Bir FinTech girişim kurucusu olarak FinTech endüstrileri için önemli bir boşluğu dolduran Insha Ventures’ın bünyesinde 8 FinTech girişimi bulunuyor. Yurt dışı dijital bankacılık hizmeti insha, mobil pos çözümü Alneo, senetleri dijital ortama taşıyan SEMOSİS, zincir marketleri ATM’ye dönüştüren NakitBasit, uzaktan müşteri edinim servisi KimlikBasit, sanal POS ürünü PosBasit, online tahsilat platformu Kozmos ve FinTech’lerin ihtiyaç duyduğu pek çok finansal teknoloji API’si ve lisans altyapısını tek bir platformda sunan girişim geliştirme ekosistemi FLYP gibi önemli finansal teknoloji markaları bulunuyor. Global FinTech yönetim kabiliyetine sahip olan Insha Ventures Türkiye’nin yanı sıra, 4 farklı Avrupa ülkesinde de FinTech operasyonları yönetiyor. Toplumun ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunan Insha Ventures, deneyimi ve finansal gücü ile sektörde ayrışırken, girişimcilik kabiliyeti ve potansiyeliyle yükseliyor. “Uçtan uca FinTech inşa eder, büyütür ve yatırım yaparız” mottosuyla hareket eden Insha Ventures, global FinTech çözümleri üretmeyi ve global bir Venture Builder olarak büyümeyi hedefliyor.
 

Leaver your comment