Magdeburger Sigorta, HAYTAP İş Birliğiyle Sahipsiz Hayvanlara Destek Verecek

Magdeburger Sigorta ile Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP), yeni iş birlikleri kapsamında hayvan hakları, sahipsiz evcil hayvanların korunması ve bakımı konularında birlikte çalışacak.

Magdeburger Sigorta, Hayvan Hakları Federasyonu’nun (HAYTAP) “yeni arkadaşı” ve destekçisi oldu. Magdeburger Sigorta, imzalanan protokolle HAYTAP Emekli Hayvanlar Çiftliği’nin sponsorları arasında yer alırken; aynı zamanda anlaşma kapsamında HAYTAP’ın hayvan hakları, sahipsiz evcil hayvanların korunması, emekli hayvanlar çiftliklerinin genişletilmesi ve sahipsiz hayvanların sağlık ihtiyaçları alanlarındaki projeleri için kurumsal destek sağlayacak.

HAYTAP ile yaptıkları iş birliğinin kendileri için çok kıymetli olduğunu belirten Magdeburger Sigorta Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Zafer Uçar, “177 yıllık tarihinde sektörde birçok ilki gerçekleştiren Magdeburger Sigorta, şimdi yine farklı bir projeye imza atıyor. Bugüne kadar sahipsiz evcil hayvanların korunması ve hayvan hakları adına çok önemli çalışmalara imza atan HAYTAP’ın yeni arkadaşı ve destekçisi olmaktan gurur duyuyoruz. Bu kıymetli iş birliği çerçevesinde, sahipsiz evcil dostlarımıza yönelik ihtiyaçların giderilmesi için destek vererek, hem onlar için somut bir fayda yaratılmasına hem de toplum bilinci açısından fark yaratılmasına katkı sağlamayı amaçlıyoruz. Ayrıca, bu desteğe müşterilerimizi de dahil etmek hedefiyle, evcil dostlarımıza özel geliştirdiğimiz Can Dostum Sigortası kapsamında imzalanan her poliçeyle HAYTAP’a kaynak aktaracağız.” dedi.

HAYTAP Yönetim Kurulu Başkanı Av. Ahmet Kemal Şenpolat ise “Haytap’ın arkadaşları arasına giren Magdeburger Sigorta ile birlikte çok önemli projelere imza atacağımıza inanıyoruz. Yıllar içinde böyle duyarlı şirketlerin artması bizlerin de daha çok hayvana ulaşmamıza neden oluyor. Ulusal çapta gücümüz ne kadar çok olursa kimsesiz hayvanları kapsama alanımız daha da genişliyor. Magdeburger Sigorta da bu iş birliğimizin önemli paydaşlarından birisi oldu. Diğer tüm şirketlere de bağışçılara da bu ve benzeri çalışmaların pusula olmasını istiyoruz. Gönüllü işe başladığımız ilk yıllarımızda Haytap’ın yanında hiçbir kurumsal şirket yoktu. Fakat zaman içinde şeffaf ve doğru biçimde bağışların kullanılması dikkat çekmiş olacak ki Magdeburger de özellikle Emekli Hayvanlar Çiftliği projemize destek veren firmalar arasında yer aldı. İnanılmaz mutluyuz, tabi oradaki mağdur, sakat, yaşlı dostlarımız da…” şeklinde konuştu.

HAYTAP hakkında:
Türkiye’de hayvan hakları konusunda 2008 yılında ilk defa kurulup örgütlenen federasyon olan HAYTAP, insanı bu gezegende diğer canlılarla beraber yaşayan bir tür olarak tanımlayarak, insanın diğer türlerden üstün olduğu gibi bir düşünceyi kabul etmeyen ve insanların sahip olduğu tüm ahlaki ve hukuki haklardan hayvanların ve diğer canlıların da yararlanmasını olağan görür ve bunun bir hak değil gereklilik olduğunu düşünür.

İnsanların, diğer canlıların yaşam alanlarını işgal etmesine, gezegeni paylaştığı tüm türlere karşı uyguladığı zalimce davranışlarına kesinlikle karşı çıkar. Özellikle kentlerde birlikte yaşadığımız sahipsiz hayvanlara gerekirse aşılama yaparak insanlarla birlikte yaşamalarına, hayvanların sokaklarda sayıları tolerans limitleri dâhilince kalmak kaydıyla özgürce dolaşmalarına destek olur. Gerçekleştirdiği projeleri ulusal çapta yapıp özgün olmasına ve ses getirmesine dikkat eder. Böylelikle farkındalık çalışmaları ile toplum nezdinde dikkat çekerken özellikle makro hedeflere kitlenip sorunun çözümü için projeler üretir. Teoride cümleler üretmek yerine somut projeler üretip dikkat çekmek, hayvan severler dışındaki diğer kesimleri de hayvan hakları ve çevre hakları konusunda paydaş olması ana hedefidir.

Haytap, hayvanların kürkleri için yetiştirilip öldürülmesine, petshoplarda satılmasına, avlanılmasına, ticaret konusu olmalarına, sportif avcılığa, eğlence amacıyla sirkler gibi hayvan gösterim merkezlerinin tümüne, hayvanat bahçelerine ve onların türlerinin yok olmasına neden olabilecek kıyımlara tabi tutulmalarına, esir alınmalarına ve esaret altında tutulmalarına, kötü muameleye uğramalarına kesinlikle karşı çıkar. Bunun için etkin yazışma yöntemleriyle beraber gerekli olan tüm hukuki yollara başvurur ve medya ile iş birliği yaparak bunların teşhir edilmesini ve haberin etkin bir şekilde birinci elden doğru olarak yansımasını sağlar. Kendilerini ifade edemeyen canlıların tıpkı insanlar gibi etik ve hukuki birer özne olmalarını savunarak, kendileri adına dava açılabilmesini ve hukuki yargılanmaya müdahil olabilmelerini uzun vadeli bir hedef olarak görerek toplumu bunun için hazırlamayı hedefler.

Magdeburger Sigorta hakkında:
Magdeburger Sigorta, 177 yıldır sigortacılık sektöründe yenilikçi hizmet ve çözümleriyle faaliyet gösteriyor. Magdeburger Sigorta, 1844 yılında Almanya’nın Magdeburg kentinde kuruldu ve kurulduğu dönemden itibaren dünyanın sayılı sigorta şirketleri arasına girdi. 1906 Büyük San Francisco depremi dahil Avrupa ve ABD’de pek çok felakette sigortalılarının yanında oldu. Magdeburger Sigorta, 2018 yılından itibaren Bor Holding iştiraki olarak sigortacılık sektöründe yetkin kadrosu, güçlü acentelik ağı, yenilikçi ve güvenilir hizmetleriyle faaliyetlerine devam ediyor.
 

Leaver your comment