GoDaddy, E-Posta Açılma Oranlarını Artırmaya Yardımcı Olacak Beş İpucu Paylaştı

Efsane Cuma ve Yılbaşı gibi alışveriş zamanlarının yaklaştığına dikkat çeken GoDaddy, küçük işletme sahiplerinin ve girişimcilerin promosyon mesajlarını kitlelerine ulaştırmalarına yardımcı olmak için e-posta açılma oranlarını artırmaya yönelik beş ipucu paylaştı. 

Dünyanın dört bir yanındaki girişimcilerin online dünyada başarılı olması için gerekli araç ve yardımı sunan GoDaddy (NYSE: GDDY), küçük işletme sahiplerinin ve girişimcilerin bu indirim döneminde e-posta açılma oranlarını artırmalarına yardımcı olacak beş ipucu paylaştı. E-posta pazarlamanın etkili bir dijital pazarlama aracı olmaya devam ettiğini belirten GoDaddy, Efsane Cuma ve Yılbaşı gibi alışveriş zamanları yaklaşırken işletmelerin e-posta pazarlama kampanyalarından daha iyi sonuçlar elde etmelerine yardımcı olmak için uygulayabilecekleri bazı ipuçları paylaştı. 

GoDaddy MENAT Genel Müdürü Selina Bieber konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Yılın en büyük indirim dönemlerinden biri yaklaşıyor, bu da her ölçekten işletmenin hazırlık yapmaya başladığı anlamına geliyor. Pandemi döneminde alınan önlemlerle birlikte insanlar dijitale daha fazla yöneldi ve Türkiye’de internet kullanımı yüzde 58’in üzerinde artış gösterdi.   Bu artışın devam ettiği göz önüne alınırsa, küçük işletme sahiplerinin ve girişimcilerin dijital varlıklarını kullanarak kitlelerine oldukları yerde ulaşmaları her zamankinden daha önemli hale geldi. E-posta pazarlama bunu yapmanın etkili yollarından biri olmaya devam ediyor. Kurumsal E-posta ve GoDaddy E-posta Pazarlama gibi kullanımı kolay araçlar sunmanın yanı sıra, küçük işletme sahiplerinin ve girişimcilerin e-posta pazarlama faaliyetlerinden daha iyi verim almalarına yardımcı olmak için bazı ipuçları hazırladık.” 

GoDaddy, e-posta açılma oranının, bir işletme tarafından gönderilen bir e-postayı açan abone sayısının, gönderim listesindeki toplam abone sayısına oranı olduğunu belirtti. Bir işletmenin 100 abonesi varsa ve 70 tanesi gönderilen e-postayı açıyorsa, e-posta açılma oranı yüzde 70 olarak belirlenir. GoDaddy, e-posta açılma oranının, işletmelerin e-posta pazarlama stratejilerinin ne kadar iyi çalıştığı hakkında genel bir bakış sunduğunu ve gönderilen e-postaların hedef kitlenin ilgisini çekip çekmediğini anlamalarını sağladığını belirtti. 

GoDaddy’nin küçük işletme sahiplerinin ve girişimcilerin e-posta açılma oranlarını iyileştirmelerine yardımcı olacak ipuçları şöyle: 

•    KALİTELİ BİR LİSTE OLUŞTURUN
Kullanıcıları e-posta listenize eklemeden önce onlardan onay almak bir süredir yaygın olarak yapılıyor. Bu, işletmeler için faydalı olabilir çünkü bir kullanıcının bülteninize abone olması, işletmenizle ilgili güncellemeler, promosyonlar ve haberler hakkında bilgi almaya açık olduğu anlamına gelir. Bu şekilde, işletmenizle gerçekten ilgilenen insanlardan oluşan kaliteli bir liste oluşturabilirsiniz. GoDaddy Hazır Web Sitesi gibi bir web sitesi kurulum aracıyla, web sitenize kolayca bir bülten aboneliği bölümü ekleyebilir ve gelecekte yapacağınız e-posta pazarlama faaliyetlerinde kullanmak üzere e-posta adresleri toplayarak listenizi oluşturmaya başlayabilirsiniz.  

•    E-POSTA BAŞLIKLARINIZA ODAKLANIN 
E-postanızın konu başlığının hedef kitlenizin göreceği ilk bölüm olduğunu ve ilgi çekici başlıklara sahip olmanın e-posta açılma oranlarını artırmak için çok önemli olduğunu unutmayın.  İlgi çekici konu başlıkları yazmanın belirli bir formülü olmadığından hedef kitlenizi iyi tanımanız büyük önem taşıyor. Kim olduklarını, sizden ne beklediklerini, onlar için hangi soruları cevaplayabileceğinizi, onlar için hangi sorunları çözebileceğinizi, hangi kelimeler veya ifadelerin ilgilerini çekeceğini düşünün. Bir hikaye anlatan, hedef kitlenize hitap eden ve markanızla uyumlu e-posta başlıkları yazmaya çalışın. 

•    PROFESYONEL BİR E-POSTA ADRESİ KULLANIN
GoDaddy verilerine göre, müşterilerin profesyonel bir e-posta adresi olan bir işletmeyi seçme olasılığı 9 kat daha fazla .  adiniz@isletmenizinadi.com gibi profesyonel bir adres kullanmak, e-posta pazarlama çalışmalarınızın daha profesyonel görünmesini sağlar. GoDaddy Kurumsal E-posta gibi bir araçla, alan adınızla eşleşen e-posta adresleri oluşturabilir, takvimler, kişiler ve görevler oluşturup paylaşabilir ve e-postanızı tüm cihazlarda kullanabilirsiniz. 

•    ZAMANLAMAYA DİKKAT EDİN
E-posta açılma oranları söz konusu olduğunda zamanlama diğer bir önemli etkendir ve bu da hedef kitlenizi tanımakla bağlantılıdır. İnternette hızlı bir arama yaparak e-posta pazarlama mesajları göndermek için en uygun zamanların hangileri olduğu üzerine yapılan araştırmalara ulaşabilirsiniz, ancak asıl yapmanız gereken sizin hedef kitleniz için en doğru zamanları belirlemektir. Bu araştırmaların çoğunun, pazarlama e-postaları göndermek için olabilecek en kötü zamanın hafta sonları olduğunu söylediklerini aklınızda bulundurmanıza fayda var. Bu bilgiyi bir başlangıç noktası olarak kullanabilir ve test etmek için farklı gün ve saatlerde e-posta göndermeyi deneyebilirsiniz. 

•    TAKİP EDİN, ANALİZ EDİN VE DÜZENLEYİN 
Sonuçları izlemek, analiz etmek ve gerektiğinde düzenlemeler yapmak e-posta açılma oranlarınızı iyileştirmeye yardımcı olur. Gönderdiğiniz tüm e-postaların açılma ve tıklanma oranlarını takip etmenizi sağlayacak bir sistem kurun ve bu verilere düzenli olarak bakın. Neyin işe yarayıp neyin yaramadığına dair kalıpları arayıp bulmaya çalışın ve öğrendiklerinizi gelecekteki e-posta pazarlama kampanyalarınızı şekillendirmek için kullanın. 

GoDaddy, Türkiye’deki küçük işletmeler için online varlıklarını oluşturmalarını sağlayacak, kolay kullanılabilir ve uygun maliyetli dijital araçlar sunuyor. Ürün ve hizmetleri arasında alan adı kaydı ve Hazır Web Sitesi’nin yanı sıra hosting, Yönetilebilir WordPress, online güvenlik, online pazarlama ile e-posta ve Office üretkenlik araçları yer alıyor. Daha fazla bilgi için https://tr.godaddy.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Küçük işletme sahipleri ve girişimciler pandemi sürecinde “yeni normal”e alışmaya çalışırken GoDaddy telefon ve canlı sohbet üzerinden Destek Ekibi ile kişisel destek sunmaya devam ediyor. Bu zorlu zamanlara nasıl adapte olabileceğinize ve GoDaddy’nin size nasıl destek sağlayabileceğine dair bilgilere ulaşmak için https://tr.godaddy.com/open-we-stand/what-godaddy-is-doing ve https://tr.godaddy.com/open-we-stand adreslerini ziyaret edebilirsiniz.

Daha fazla bilgi için GoDaddy’yi Facebook’ta takip edebilirsiniz: https://www.facebook.com/tr.Godaddy/ 

GoDaddy Hakkında:
GoDaddy dünyanın dört bir yanındaki girişimcilerin online dünyada başarılı olması için gerekli tüm araçları ve yardımı sunmaktadır. İnsanlara fikirlerine isim vermek, profesyonel web sitesi oluşturmak, müşteri çekmek ve işlerini yönetmek konusunda tam destek veren bir teknoloji şirketidir. GoDaddy’nin misyonu, müşterilerine fikir ve projelerini başarıya dönüştürmeleri, ürün ve hizmetlerini satmaları için gerekli araçları, içgörüyü ve birebir desteği sunmaktır. GoDaddy hakkında daha fazla bilgi için https://tr.godaddy.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz. GoDaddy’nin Facebook sayfasını https://www.facebook.com/tr.Godaddy adresinden takip edebilir, GoDaddy’nin Türkçe blogunu https://tr.godaddy.com/blog/ adresinde ziyaret edebilirsiniz.
 

Leaver your comment