E-Ticaret’i Kolaylaştıran Shopalm Yatırım Sahnesinde

“Avuç İçinizdeki Alışveriş” mottosuyla yola çıkan ve sosyal medya üzerinden satış yapan bireysel satıcıların online süreçlerini kolaylaştırmak amacıyla geliştirilen Shopalm, fonbulucu’da paya dayalı kitle fonlaması kampanyasını başlattı. 2021 yılındaki kuruluşunun ilk 6 ayı içerisinde 10 kat büyüme göstermiş başarılı bir girişim olarak şirket paylarının %9,6’sını yatırımcılara arz eden girişim,  tur sonunda 1,44 milyon TL fona ulaşmayı hedefliyor. 21.01.2022’ye kadar devam edecek olan kampanyaya ilk hafta içerisinde EFT veya kredi kartı ile yatırım yapacak yatırımcılara, tutarın %12,5 'i oranında fazladan pay verilecek. 

E- ticaret ve online mağazacılık işlemlerini tek panel yönetimiyle kolaylaştırmak üzere geliştirilen Shopalm girişimi, Türkiye’nin yatırım ve fonlama merkezi fonbulucu’da paya dayalı kitle fonlaması turuna çıktı. 1,44 milyon TL fonlama hedefiyle şirket paylarının %9,6’sını yatırımcılara arz edecek olan girişim şirketi, 21 Ocak 2022’ye kadar turda kalacak. 22 Aralık Pazartesi günü saat 10.00 itibari ile ilk hafta içerisinde EFT veya kredi kartı ile yapılan yatırımlarda yatırımcılara, tutarın %12,5'i oranında fazladan pay verilecek. Ek paylar, MKK nezdinde yapılacak pay dağıtımı esnasında yatırımcıların hesaplarına aktarılacak. 

TÜM İŞLEMLER TEK PANELDE 
Shopalm sistemini kullananlar, e-ticaret için zahmetli bir süreç olan web sitesi kurulumuna ihtiyaç duymuyor. 2017’den bu yana müşterilerine online ödeme çözümleri sunan Bakiyem Ödeme Çözümleri ve Teknolojileri Şirketi kurucu ekibi Umut Yalçın, Selin Nizam ve Serkan Şahin tarafından 2021 yılında kurulan Shopalm, bireysel satıcıların hiçbir teknik bilgiye ihtiyaç duymadan kendi online mağazalarında ve sosyal medya hesaplarında satış yapmalarını sağlayan bir e-ticaret sistemi. Müşterilerine tek panel üzerinden sanal POS'tan sipariş, stok, kargo takibine, sosyal medya entegrasyonundan linkle ödeme almaya, raporlamaya kadar  bir e-ticaret sitesinde bulunması gereken tüm özelliklere sahip kişiselleştirilmiş online mağaza sunan Shopalm, tüm süreçleri otomatikleştirerek zaman ve maliyet tasarrufu yaratıyor.

KADIN GİRİŞİMCİLERİN E-TİCARET SÜREÇLERİNDEKİ PROBLEMLERİNİN ÇÖZÜMÜ İÇİN GELİŞTİRİLDİ 
Ürünün kuruluş aşamaları ve hedefleri hakkında bilgi veren Shopalm Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü Umut Yalçın, “Shopalm ürünümüzü 2020 yılında pandeminin de etkisiyle evlerinde üreten ve satmak isteyen kadın girişimciler başta olmak üzere bireysel satıcıların ürün satarken yaşadıkları problemleri çözmek için tasarladık.  2021 yılının son çeyreğinde ürünümüzün AR-GE çalışmalarını tamamlayarak kullanıma hazır hale getirdik ve markalaştık. Ürünümüz, rakiplerine göre hem avantajlı fiyat skalası hem de ihtiyaca yönelik efektif özellikleri ile kullanıcılar tarafından ilgiyle karşılandı ve girişimimiz ilk 6 ay içinde 10 kat büyüdü. 2021 yılının Nisan ayında ilk yatırımını alan ve ilerleme grafiğini sürdürerek e-ticarete yepyeni bir soluk getiren girişimimizin fonbulucu platformundaki bu yatırım turunda yatırımcılar tarafından da ilgi göreceğine gönülden inanıyoruz. Bize güvenmeyi seçen yatırımcılarımızın desteğiyle Türkiye’deki satıcıları yurt dışı pazarında da rekabet edebilir hale getirmek en büyük hedefimizdir” dedi.   

Paya dayalı kitle fonlama sistemi sahnesinde Shopalm’ı görmenin memnuniyetini yaşadıklarını söylerek kampanyaya değinen fonbulucu Co-CEO’su Enis Erdem Yurdatapan ise Shopalm ekibini uzun zamandır tanıdıklarını, bu ekibin yapacağı çalışmalara fazlasıyla güvendiklerini ve Shopalm’in 2022 yılında 6 trilyon doların üzerinde küresel hacim yaratacak olan e-ticaret sektörünün önemli oyunculardan biri olacağına dair inançlarının tam olduğunu dile getirdi.
Shopalm yatırım kampanyasına ulaşmak için: https://invest.fonbulucu.com/kampanya/ZA8ZMT
Shopalm girişiminin tanıtım videosu için: https://www.youtube.com/watch?v=2gdoaaFcJSY

fonbulucu Platformları Hakkında:
“Gelecekte var olmak üretimle ve teknolojiyle olacak! Araştıran, üreten, geliştiren bir toplum olmalıyız” görüşünü içselleştiren fonbulucu platformları, Anadolu’nun kadim geleneği imeceyi online platformlarda yeniden canlandırarak, Türkiye’de girişimcilik ve yatırımcılık ekosistemini geliştirmek ve sermayeyi tabana yaymak için 2016 yılında kuruldu. İlk olarak Ödül ve Bağış Temelli kitle fonlama modeliyle fikir, proje ve buluş sahiplerini, girişimlere finansal destek sağlayanlarla bir araya getirerek kısa sürede 30 bin kayıtlı üyeye ulaştı. fonbulucu, kurulduğu günden bugüne kadar 320 milyon TL’yi aşan fonlama talebi alarak girişimci ve yatırımcılara 360 derece fayda sağlayan yenilikçi bir finansman ve yatırımcılık sistemi oluşturdu. Geçen kısa sürede 33 projeye 8 milyon liradan fazla fon sağladı.

UNDP Crowdfunding Advisor olarak görev yapan platformun Kurucusu ve Genel Müdürü Hakan Yıldız yönetiminde Şirket; kalkınmanın toplumsal üretim ve sosyal fayda sağlayarak gerçekleşeceği inancıyla, ulusal boyutta ‘Kitlesel Kalkınma Destek Programı’ ve BM/IsDB ile birlikte 57 ülkede yoksulluğun azaltılmasına yönelik ‘Sivil Toplum Kuruluşlarının Güçlendirilmesi’ projesini de yürütüyor.      

8 Nisan 2021 tarihinde Sermaye Piyasası Kurulu’ndan lisans alarak ülkemizde Paya Dayalı Kitle Fonlama sistemini hayata geçiren ilk platform olan Şirket, akredite bir Melek Yatırımcı Ağı ve fonbulucu Girişim Sermayesi Yatırım Fonu ’nu da yönetmektedir.

www.fonbulucu.com
 

Leaver your comment