Dünyaca Ünlü Atletlerin Katılacağı Merrell Alanya Ultra Trail’e Kayıt Olmak İçin Son Gün Yaklaşıyor

Merrell Alanya Ultra Trail 2021: 3 Nisan 2021 Cumartesi

Ultra trail (patika koşusu) branşının lider markalarından Merrell’ın isim sponsorluğunda, Argeus Travel & Events ve “Dağların Arslanı” Ahmet Arslan tarafından gerçekleştirilecek Merrell Alanya Ultra Trail 2021’in kayıt süreci, 22 Mart 2021 Pazartesi günü 17.00’de sona eriyor.  
Dünyaca ünlü Merrell atletlerinin de boy göstereceği organizasyona patika koşucularının ilgisi ise çok yüksek. Dört farklı yarışı bünyesinde barındıracak ve 3 Nisan 2021 Cumartesi günü gerçekleştirilecek Merrell Alanya Ultra Trail 2021’de yüzlerce koşucunun parkura çıkması bekleniyor. Bu dev organizasyona, şu adresten kayıt olunabiliyor: 

http://www.alanyaultra.com/
Merrell’ın ilk kez isim sponsoru olduğu organizasyonda Vanessa Gebhardt, Denisa Dragomir, Lina El Kott, Sanna El Kott, Hector Haines, Oihana Azkorbebeitia ve Georgia Tindley gibi Merrell’ın elit atletleri de yarışacak.

Bu yıl “Sea, Sun, Run” (Deniz, Güneş, Koşu) konseptiyle düzenlenecek olan Merrell Alanya Ultra Trail’in katılımcılara sunacağı dört farklı yarış seçeneği ise şu şekilde olacak:
•    Merrell Alanya Ultra Trail (76 km)
•    Taurus Mountain Marathon (48 km)
•    Keykubat Mountain Run (28 km)
•    Alaiye Short Trail (17 km)
2021 yılının ilk uzun mesafeli koşularından biri olan Merrell Alanya Ultra Trail, asırlar boyu göçebe olarak yaşayan yörüklerin rotalarını patika koşucularının deneyimlemesini sağlarken deniz, güneş ve koşuyu da aynı parkurda buluşturacak.
Merrell Alanya Ultra Trail, tüm koşu tutkunlarını 22 Mart 2021 saat 17.00’ye kadar kayıt olmaya ve 3 Nisan 2021 Cumartesi günü hep birlikte parkura çıkmaya çağırıyor. 
http://www.alanyaultra.com/

Merrell Hakkında:
Günlük hayatta, outdoor aktivitelerde ve sportif faaliyetlerde ekstra konfor isteyenlerin markası Merrell, 1981 yılında Randy Merrell tarafından Amerika Birleşik Devletleri’nde kurulmuştur. 

Açık hava etkinliklerinin gücünü herkesle paylaşmaya inanan Merrell, el yapımı özel botların ardından kısa süre içerisinde yürüyüş ve koşu ayakkabılarıyla da fark yarattı. Gore – Tex, Vibram, Primaloft ve benzeri teknolojilerin rehberliğinde su geçirmez özellikleri ile öne çıkan kaymaz tabanlı hava alan ayakkabılar tasarlayarak kullanıcılarına outdoor aktivitelerde yüksek performans sunmayı hedefleyen marka, kadın ve erkek ayakları arasındaki farkları dikkate alarak ürettiği fizyolojik detaylara sahip kalıplarla dikkat çekti. 

Finlandiya’nın ünlü spor giyim markası Karhu ile yapılan anlaşma sonrasında özellikle Asya ülkelerinde pazar payını büyüten Merrell, bugün tüm dünyada tanınan küresel bir markadır. Türkiye’de patika koşusu kategorisine yeni Rubato modeliyle birlikte giriş yapan Merrell, spor tutkunlarından ve ultra-trail atletlerinden çok kısa sürede çok olumlu geri dönüşler aldı. 
 

Leaver your comment