Adel Kalemcilik “1500kelime.com Platformu” Ücretsiz Mobil Uygulaması Kullanıma Açıldı

Adel Kalemcilik’in, 20 Nisan’da lansmanını gerçekleştirdiği 1500Kelime.com Platformu’na çocuklar, web sitesinin yanı sıra, şimdi IOS ve Andorid uyumlu 1500Kelime.com mobil uygulamasıyla ücretsiz olarak erişiyor.

Kırtasiye sektöründe Türkiye’nin lider firması olan Adel Kalemcilik, 50 yılı aşan tecrübesi ile sektörde en fazla bilinen ve tercih edilen markaları tüketicisiyle buluşturmanın yanı sıra, sektöre katkı ve topluma sosyal fayda sağlayacak projeleri geliştiriyor. Eğitimde danışılan firma olma vizyonu doğrultusunda Adel Kalemcilik, 2012’den bu yana eğitim alanında devam ettirdiği birçok proje hayata geçiriyor. Okul öncesinde çocukların kelime hazinelerinin gelişimine ve dolayısıyla zihinsel gelişimlerine destek vermeyi hedefleyen 1500Kelime.com Platformu’nun lansmanını gerçekleştirmesinin ardından, platformun herkes için erişilebilir olması adına çalışmalarını sürdürüyor.

1500Kelime.com Platformu, Adel Kalemcilik’in okulların kapalı olduğu ve üç eğitim öğretim döneminin olumsuz etkilendiği pandemi döneminde çalışmalarını, çocuk gelişiminin en kritik dönemi olan okul öncesine yoğunlaştırdığı dönemde gerçekleştirdiği “Ebeveyn ve Öğretmenlerin Gözünden Çocukların Kelime Hazinesi Araştırması*”nın sonuçlarından hareketle Prof. Dr. Selçuk Şirin ve ekibinin danışmanlığında hayata geçirildi. Türkiye’yi temsilen 12 farklı ilde, ebeveynlerden ve öğretmenlerden oluşan toplam 800 kişiyle gerçekleştirilen araştırmada, kelime hazinesinin önemi konusundaki farkındalığının ebeveynler ve öğretmenler nezdinde artması gerektiğini görüldü. 1500Kelime.com Platformu da okul öncesi çocukların kelime hazinesini zenginleştirerek onları parlak bir geleceğe taşımayı amaçlıyor. 

1500Kelime.com Platformu Şimdi Mobil Uygulamalarda
1500Kelime.com Platformu, çocuk gelişimi alanında uyulması gereken pedagojik kuralların tamamına uyularak ve MEB’in belirlediği temel kazanımlar göz önünde bulundurularak geliştirildi. Platformda, farklı kelimelerin bağlamsal ilişkileri ele ele alınarak hikayeleştirilen ve oyunlaştırılan içeriklerin öğrenim sürecini daha verimli kılması amaçlanıyor. 1500Kelime.com Platformu, web sitesinin yanı sıra İoS ve Android işletim sistemi mobil uygulamalarından da tamamen ücretsiz olarak erişilebilir hale geldi. 

Çocukların Hayatında Fark Yaratacak Dönem Okul Öncesi Çağıdır.
Araştırmalar, okul öncesinde zeka gelişiminin kelime hazinesiyle doğru orantılı olduğunu gösteriyor. Zeka da, çocukların anlama ve anlatma becerilerini etkileyen en önemli unsur. Beyin gelişiminin yüzde 90’ı okul öncesi dönemde tamamlanıyor. 1500Kelime.com Platformu, okul öncesi dönemde kelime hazinesini zenginleştirmek, çocukların zihinsel gelişimlerine katkıda bulunmak ve okula daha hazır olmalarını sağlamak amacıyla tasarlandı. 
1500Kelime.com Platformu’nda, çocuklar içerikleri izledikçe ve kendi yaptıkları aktiviteleri platforma yükledikçe bal puan kazanıyorlar. Herhangi bir ödüle bağlanmayan ve onları kendi aralarında yarıştırmak amacıyla kullanılmayan bal puan, öğrenme motivasyonunu artırma amaçlı bir “oyunlaştırma” öğesi olarak tasarlandı. Benzer bir yaklaşımla, çocukların bir kovandaki tüm içerikleri izleyip tüm petekleri doldurması ve kovan rozetleri de kazanmaları teşvik ediliyor. Platformda bulunan indirilebilir ve evde kolayca çıktısı alınabilecek şekilde tasarlanan aktivite dosyaları sayesinde ise çocukların ebeveynleri ile kaliteli ve interaktif zaman geçirmeleri hedefleniyor.
1500Kelime.com Platformu, Anadolu Vakfı ve TOÇEV gibi sivil toplum kuruluşları tarafından da destekleniyor.
 
Adel Kalemcilik hakkında:
Türkiye’de kırtasiye denince ilk akla gelen ve bir geleneğe dönüşen Adel Kalemcilik, 1969’da İstanbul-Kartal’daki üretim tesisinin açılışıyla faaliyete geçti. Anadolu Grubu bünyesinde faaliyet gösteren ve 1996 yılında Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlayan Adel, dünyanın en eski yazım gereçleri firması olan Faber-Castell ile kuruluşundan bu yana sürdürdüğü işbirliğini 1995 yılında ortaklıkla pekiştirdi. Adel, bu ortaklığın gücü ile Türkiye’ye değer katan yatırımlarını ara vermeden sürdürüyor. Temmuz 2015’te Çayırova’daki yeni üretim tesisine taşınan Adel Kalemcilik, 3.800’e yakın ürün çeşidi ile Türkiye’de üretilen ve ithal edilen Faber-Castell, Graf von Faber-Castell, Adel, Adeland, Atlas, Max, Panfix ve Citizen markalarının pazarlama ve satışını gerçekleştiriyor. Perakende sektöründeki deneyimi ve geniş bayi ağıyla 2015 yılında oyuncak sektörüne giren Adel Kalemcilik, kendi yarattığı Adeland markasının yanı sıra dünyanın önde gelen lisanslı markalarının satış ve pazarlamasını gerçekleştiriyor. Aynı zamanda şirket, 2018’de TRT ile yaptığı lisans anlaşması ile yayınlanan 11 çizgi filmin oyuncak ve kırtasiye lisans haklarını da elinde bulunduruyor. Kırtasiye sektöründe TSE’den Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi alan ilk şirket olan Adel Kalemcilik, “Kendi çocuklarımıza kullandırmayacağımız hiçbir ürünü piyasaya sunmuyoruz.” mottosuyla hareket ediyor ve yılda ortalama 10 bin ürün güvenliği testi ve 30 bin ürün kalitesi testi gerçekleştiriyor. Adel Kalemcilik kurulduğu günden bugüne 50 yılı aşkın süredir tüm çalışmalarını, paydaşlarına ve topluma fayda sağlama amacı ile ve sürdürülebilir projelere destek vererek gerçekleştirmeye çalışıyor. Özünde barındırdığı “iyilik” değeri ile eğitimin ve eğitimde yaratıcılığın en büyük destekçisi olan Adel Kalemcilik, çok sayıda sponsorluk ve sosyal sorumluluk projesi yürütüyor. 
 

Leaver your comment